تبلیغات
هنرکده ی اول - مواظب نیش مارها باشید

در این نقطه از تهران مواظب نیش مار ها باشید / عکس


سرویس تجسمی هنرآنلاین: آثار هنری محیطی در روحیه شهروندان بسیار تاثیرگذار است و از همین رو است که در تمامی جوامع بر ورود آثار محیطی در فضاهای شهری در جهت ایجاد شور و نشاط در میان شهروندان تاکید می‌شود. این روزها در تهران نیز با برگزاری سالانه هنرهای شهری بهار تهران (بهارستان) آثاری به سطح شهر آمده که توانسته نظر شهروندان را به خود جلب کند.

یک بازی "منچ" و "مارپله" که بسیاری از شهروندان تهرانی به خصوص قدیمی‌ترها از آن خاطره دارند در ابعادی بزرگ در خیابان ولیعصر و در ضلع شمالی پارک ملت ارائه شده است که این روزها نظر بسیاری از شهروندان به ویژه کودکان را به خود جلب کرده است.

آیدا پاشاخانلو، هنرمند محیطی درباره ایده اثر خود گفت: كار من براى سالانه هنرهای شهری بهار تهران طرح منچ و مارپله بود. به نظرم در نوروز در جمع خودمانی مردم و خانواده‌های آنها، یكی از تفریحات نوستالژیك بازی منچ و مارپله است. به این منظور من طرح منچ و مارپله را در ابعاد ۵ متر و سی سانتیمتر مربع و تاس‌هاى ٦٠ سانتیمتر مربعی در محل نصب كردم.

لازم به یادآوری است، رویداد هنری "بهارستان" (سالانه هنرهای شهری بهار تهران) به همت سازمان زیباسازی شهر تهران همزمان با ایام نوروز ۱۳۹۵ در تهران برگزار ‌شد و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد.

 


برچسب ها: نیش مار،  

تاریخ : یکشنبه 29 فروردین 1395 | 04:50 ب.ظ | نویسنده : هنرمند | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • اریک صدا